postheadericon Trzewiki ochronne dla elektryków

    W wyborze trzewików roboczych najistotniejsza jest ich jakość wykonania oraz tworzywa. Aby obuwie posłużyło dłuższy czas musi być obuwiem skórzanym i solidnie wykonanym. Ta teza obowiązuje nie tylko w kwestii obuwia roboczego ale także przy wyborze obuwia do codziennego użytkowania. Wielu z nas doświadczyło na swoich nogach faktu, że kupując tanie obuwie, skóropodobne i z tworzyw sztucznych, nie ma pewności długotrwałego użytkowania i zadowolenia.

    Trzewiki ochronne muszą być wykonane ze skóry, ten fakt nie ulega dyskusji, ponadto powinny mieć miękkie kołnierze aby nie kaleczyć nogi przy wielogodzinnym ruchu nogi w bucie. Bardzo ważne przy dobrych jakościowo butach jest to, aby miały antypoślizgowe podeszwy. Ten wymóg jest bardzo istotny, gdyż bardzo często bezpieczeństwo pracownika zależy właśnie od takich niepozornych kwestii. Aby ochrona nóg w pracy była na najwyższym poziomie i trwała długi czas, obuwie musi być także wytrzymałe, odporne na wszelkie uszkodzenia i ciecze. Obuwie robocze musi spełniać określone w przepisach normy, warto na to zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego obuwia roboczego.

    Aby mieć pewność całkowitą, że obuwie na jakie się decydujemy jest w zupełności wysokiej jakości, trzeba poszukiwać w metkach lub opakowaniach, znaku CE. Certyfikat zgodny z europejskimi normami technicznymi jest bardzo ważny, tylko wówczas mamy pewność wysokiej jakości tworzyw wykorzystanych w produkcji danego obuwia.